Cointaxi або оплата таксі в криптовалюті

Cointaxi або оплата таксі в криптовалюті

Сьогодні проскочила новина, що один таксист в Єкатеринбурзі приймає оплату за поїздки в біткоінах. Для цього достатньо мати мобільний телефон і QR-код таксиста.

Bitcoin все більше і більше входить в наше життя, хоча десятки мільйонів українців ні разу не заходили на відповідний сайт або додаток. Але цифрова реальність 21-го століття така, що ми нікуди не підемо від цифри. Діджитал скоро заповнить все. Цифра вже стала дорожче золота. Біткоіни вже пробив стелю 2700 $ за штуку, і це не межа. Хоча біткоіни це, по суті, унікальний набір нуликів і одиничок.

Нам ще дуже далеко до легалізації таксі, але для світової економіки це проблема. Ті таксисти, які платять податок у фіксованому тарифі від суми поїздки, зможуть легко уникати сплати податків. І контролюючим органам буде складно зловити за руку такого водія, бо паперових грошей він фактично не брав.

Забігаючи наперед, з упевненістю можу сказати, що біткоіни не стане найбільш використовуваною криптовалютою для оплати таксі, бо він занадто старий. Найбільш ходовою при таких оплатах стане криптовалюта, в якої транзакція триває менше п’яти секунд. З моїх поверхневих знань про криптовалюти, ризикну припустити, що, дуже ходовими оплати в таксі будуть в криптовалюті Ethereum, або як модно називати у нас в країні на сленгу Ефір, який показував навіть вищий темп зростання ніж біткоіни. Були часові відрізки, коли Ефіріум виріс в 50 разів. У них дуже хороший блокчейн, швидка швидкість транзакцій. Але все одно, знайдуться ті, у кого швидкість транзакцій стане вище.

До речі, як мінімум 3 роки в світі існує криптовалюта, яка себе позиціонує себе для оплати таксі – cointaxi. Швидше за все, власники ідеї знаходяться в іспанській Малазі. Але треба визнати, що ідея дуже класна, ми самі над нею думали (пізно). Але реалізація кульгає.

 

Як мінімум на 5-ти сайтах існує інформація, що у Львові є таксі, що приймає біткоіни. Ні в гуглі не знайшли, ні на зовнішній рекламі не бачили. Але до 2019-го року це точно буде поширеним явищем не тільки у Львові, а й всієї України.

Підготував Іван Чуперка

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Додати коментар