Хто вважає це майбутнім – апріорі відстав

Хто вважає це майбутнім – апріорі відстав

Саме така думка прийшла в голову ранку середи та народилася ця стаття. Вчора мав розмову із директором київської служби таксі, яка святкуватиме 17-річчя. Він вперто не помічає Uber. А дарма. Пророкую, що за 5-10 років половину його бізнесу становитиме оренда машин в Uber. До речі одна компанія, яка кілька років вкладала гроші в бренд, який був співзвучний із їхнім коротким номером вже змінила свою сторінку в фейсбуці на Юбер – щось там після тире. Певно,  Uber заборонив їм використовувати бренд – вони вже поставили третю вивіску, і все одно набирають водіїв в Uber. Фактично, заробляння на своїх машинах в  Яндексі та Убері – тренд останніх двох років. Як довго це триватиме невідомо. Але в підсумку не програє тільки Uber, а програють спочатку водії, потім – власники машин. Перші – просто залишаться без роботи і їх професійні навички роботи таксистом просто нікому не знадобляться. Другі загнуться не всі. Виживуть ті, хто вчасно закупатиме машини, які будуть у потребі Uber найближчі кілька років, і вчасно продаватимуть старі. Хоча Uber і сам може закупити автомобілі, що з успіхом давно робить.

Нещодавно стало відомо, що Убер закуповує 24 тисячі джипи Volvo XC 90 щоб розширити парк безпілотних автомобілів. Тим самим, компанія дефакто визнала, що спільний експеримент (розпочато в 2016) зі шведським автогігантом в Фініксі, Сан-Франциско та Пітсбурзі вдався. Безпілотники себе зарекомендували.

Стало відомо як Uber назвав свій проект із літаючим таксі – Uber Elevate. Нагадаємо, що він розробляється разом із НАСА.

Ну а що неУбер? Електричне автономне таксі Navya, про яке ми писали тиждень тому вперше з’явиться на дорогах країни розробника. Тільки не в Ліоні, а в Парижі.

Ще один крок до безпілотного вантажного таксі зробила Тесла. Нещодавно її засновник Ілон Макс презентував вантажівку Tesla Semi Truck, яка вже частково може керуватися автопілотом. Вражають показники, які демонструю ця вантажівка. Швидкість розгону до 95 кілометрів на годину – від п’яти до двадцяти секунд, в залежності від завантаження. Tesla Semi Truck може проїхати без підзарядки 800 кілометрів на максимальній швидкості. За півгодини машину можна підзарядити ще на 650 кілометрів.

На фоні усіх вищеперерахованих новин звістка від SureFly, що вони вже у 2018-му році готові випустити літаюче таксі для одного пасажира зараз здається дрібницею. Ще три роки тому – фантастикою. Але це реальність. Скоро 2018 і нас чекають нові інновації та тренди у гонці безпілотників, а зараз не «вже майбутнє наступило», а просто 2017, і не будь відсталим. Слідкуй за розвитком технологій.

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Залишити відповідь

Увійти або зареєструватись: