Мінус 40% прибутку в Таксі Київ. Або приїхали

Мінус 40% прибутку в Таксі Київ. Або приїхали

Це не перебільшення. Саме такі цифри протягом тижня я почув від директорів київських служб «Лайм» та 58-58. Все через одну велику компанію, яка сильно демпінгує. За неперевіреними джерелами демпінг варто щомісяця два мільйони. Але і результат колосальний! Кілька тисяч машин, більше десяти тисяч замовлень.

Як таке може бути? Все просто. Замовлення десь на 20 гривень дешевше ніж в дешевих компаніях таксі Києва, а водієві за кожне замовлення доплачують 40 гривень! Щось подібне за умовами для водія або пасажира було коли заходили таксі Ред (Red) Убер, або Юбер. Як правильно, ми не з’ясовували. Але Uber робив це не в таких масштабах.

Подібну схему застосовували мобільні додатки словаків і естонців. Я свідомо не хочу називати назви брендів, тому що ми самі робимо свої додатки «Таксі України» і «Таксі Київ» і з двома конторами успішно конкуруємо і навіть не поступаємося в динаміці за багатьма компонентами.

Але компанія, про яку йде мова в цій статті, втерла носа всім. Згідно з рейтингом економічних свобод, Який щорічно складається дослідницьким центр Heritage Foundation спільно з газетою Wall Street Journal, Україна знаходиться на 162-му місці з 178 країн. До 178-ї (Північна Корея) нам далеко. Але тільки в країнах третього світу можливі такі «пертурбації».

Цей виклик треба пережити всім. Втерли носа усім непорушним. Тим, хто інвестував в чиновників, хто ще десять років тому кричав, що скоро на дорогах ліцензії не буде. Тим, хто кричав, що скоро буде єдиний тариф, 100% машин з лічильниками.

Не буде. Вийти з «тіні» або «сірої зони» можна тоді, коли ми з 162-го місця піднімемося хоча б на соте (там Монголія зараз). А поки що треба борсатися тут, тому що бізнес, як серце, зупинятися не можна ні на секунду. Інакше – смерть.

Директор таксі Lime Олег Василіга спокійно ставиться до всього, вважає, що зупинити нового великого гравця може тільки загальне об’єднання київських служб. А в разі «вильоту» за зону прибутковості – готовий йти в інші напрямки бізнесу. У директора таксі 58-58 Юрія  теж не було якихось панічних настроїв. Ймовірно тому, що в його службі є певна кількість власних автомобілів, і за межу невивезення постійних пасажирів він впасти не боїться.

Наш прогноз від липня 2015 року, що vtaxi.info і Уклон нічого бояться Убера був точний на 90%. Уклон продовжує розвиватися. Vtaxi.info, судячи з того, що в Харкові у них є навіть свій директор і 214 машин на лінії в 6 ранку, просто трішечки перенаправив свою діяльність. Вони скидають обертів в Києві і йдуть в регіони.

Отже, робимо черговий прогноз. Розумні директора київських таксі (а десяток так вже зробив) підуть в регіони. За кількістю міст Оптимальне за 2 роки може наздогнати максимум 2 служби, але в регіонах поки робота є. Всі київські служби, у яких немає власних машин, і менше 1000 замовлень на добу, не виживуть. Їх з’їдять великі гравці. Процес перекуповування водіїв і пасажирів неминучий. Пасажир, як показав 2016 й рік, душа швидко знаходить оптимальну для себе службу по співвідношенню якість / ціна. З чуток, одне маленьке таксі було продано за 15000 гривень, і пропозиції з продажу служб продовжують надходити пачками. З номерами телефонів, базою водіїв, пасажирів, номерами телефонів, диспетчерської. Це лакмусовий папірець того, що відбувається на київському ринку таксі і куди він котиться. Регіонам приготуватися.

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Додати коментар