«Шашки геть». Або за що реально штрафують сучасних таксистів

«Шашки геть». Або за що реально штрафують сучасних таксистів

На початку місяця представники Головного управління ДФС в Херсонській області, відзвітували про успішний рейд проти нелегальних таксистів у місті. В умовах, коли 98% водіїв таксі України не можуть працювати в межах чинного законодавства, подібна інформація тривожний дзвіночок для галузі. Це може означати початок атаки контролерів на ринок, в якому працевлаштовано понад 200 тис. осіб. Ми вирішили поспілкуватися з водіями і з’ясувати чи дійсно чиновники вирішили «зЗакрутити гайки».

За що можуть оштрафувати?

Згідно з чинними правилами, водій/автомобіль таксі повинен мати ліцензію. Наявність ліцензії також передбачає реєстрацію водія як приватного підприємця, або його офіційне працевлаштування в компанії, що має ліцензію. За даними АВП, автомобілів таксі, що формально дотримуються зазначених вимог в Україні менше 2%, а ті підприємці, які все ж отримали ліцензію, змушені відмовлятися від сплати податків щоб залишатися конкурентоспроможними.

Підставою для штрафів може стати:

1) відсутність ліцензії (ст. 60 ЗУ Про автотранспорт);

2) порушення порядку підприємницької діяльності без реєстрації (ч.1 ст. 164 КУпАП).

За даними АВП, автомобілів таксі, що формально дотримуються зазначенихі вимог в Україні менше 2%, а ті підприємці, які все ж отримали ліцензію, змушені відмовлятися від сплати податків щоб залишатися конкурентоспроможними.
Є дві причини тотального недотримання законодавства: завищені вимоги (податки: більше 11 тис. грн, ЄСВ на рік + 10 тис. грн, єдиний податок або 5% від виручки, а ще покупка ліцензії та щоквартальна звітність в податкову) і відсутність реальних важелів контролю. До слова, спроби забезпечити такий контроль і мотивували нас вивчити питання.

Чи штрафують реально і як часто?

Як випливає з рішень судів, основним доказом у справах про незаконну діяльність таксі є наявність на автомобілі розпізнавальних елементів таксі. Згідно зі ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт», таксі — легковий автомобіль, обладнаний розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору, який встановлюється на даху автомобіля, робочим таксометром, сигнальним ліхтарем із зеленим та червоним світлом, розташованим у верхньому правому кутку лобового скла, і який має нанесені композиції з квадратів, розташованих в шаховому порядку на дверцятах автомобіля з лівого та правого боків, призначений для надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу в індивідуальному порядку. Таксометр — прилад, призначений для інформування пасажирів про вартість поїздки та реєстрації параметрів роботи автомобіля-таксі, визначених законодавством.

Саме за «шашечки», а також написи «Таксі»/”taxi” правоохоронці разом з фіскалами і трансбезпекою закидають порушення закону.

Згідно з єдиним реєстром судових рішень тільки з початку червня винесено близько 400 судових рішень щодо водіїв таксі. Для розуміння того як діють контролери, ми наведемо витяги з рішень:

Приклад 1.

«Судом встановлено, що вина ОСОБА1 в скоєнні правопорушення передбаченого ч.1ст. 164 КУпАП, підтверджується матеріалами справи, зокрема:

— фотографією, згідно з якою автомобіль марки OPEL, номерний знак НОМЕР1, обладнаний розпізнавальним ліхтарем «7007», який розташований на даху автомобіля, і значком «Такси Семерочка 7007″ на дверцятах автомобіля;»

Приклад 2.

«Згідно з фото на автомобілі DAEWOO LANOS р н.з. НОМЕР1 знаходиться фішка „Таксі курортне 5−71−71“».

Приклад 3.

«5.02.2019 під час проведення рейдової перевірки транспортних засобів перевізників, в м. Луцьку перевірявся автомобіль марки Renault Espace, номерний знак НОМЕР1. Зазначений транспортний засіб було обладнано розпізнавальним ліхтарем оранжевого кольору інформаційно-диспетчерської служби Еліт-таксі 15−82, розташованим на даху автомобіля».

Першим доказом у справах про притягнення до відповідальності водіїв таксі без ліцензії, є наявність на їх автомобілях відповідних розпізнавальних знаків.
Першим доказом у справах про притягнення до відповідальності водіїв таксі без ліцензії є наявність на їх автомобілях відповідних розпізнавальних знаків. Слід зазначити що сам факт наявності розпізнавальних знаків, не є порушенням, крім того формально більша частина елементів брендування, яке, використовується зараз (стилізовані телефонні трубки, літачкитощо) Формально не підпадають під визначення ст. 1 Закону України «Про автомобільний транспорт». Тому чи буде водій оштрафований, безпосередньо залежить від того як він поведе себе під час перевірки. При грамотному підході водія (і таких більшість) справи проти таксистів розвалюються.

Цю, доволі контроверсійну статтю ми взяли з НВ

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Залишити відповідь

Увійти або зареєструватись: