Тарас Гетманський: «Поки що в Києві у Getmancar 160 машин»

Тарас Гетманський: «Поки що в Києві у Getmancar 160 машин»

Наші постійні читачі знають, що ми з великою повагою ставимося до усіх нових ідей, стартапів, ноу-хау. Дуже приємно, що Київ став містом, де на нашу думку відбувся проект каршерінгу, а на думку героя нашого інтерв’ю – ще не зовсім.
 
З великим задоволення пропонуємо вам інтерв’ю Тараса Гетьманського, засновника каршерінгової компанії Getmancar, чиї помаранчеві машини більшість киян бачила неодноразово в різних куточках міста.
 
– З чого все починалося?
– Я засновник компанії Race Rent A Car Enterprise, яка займається орендою автомобілів з 2006-го року. Це українська компанія, яка працює в багатьох містах України і вже вийшла закордон. До речі, коли ми відкрилися в Грузії, стали там найбільшим платником податків в цій сфері. Там ми стикнулися з проблемою кадрів, а точніше дуже мало людей володіють кількома мовами, що потрібно для обслуговування туристів. І ми пішли шляхом діджиталізації прокату. Було багато нюансів, суперечок в середині компанії, але ми досягнули певних результатів. І вже ближче до кінця 2017-го року намагатись запустити проект повноцінного каршерінгу і в Україні, а не часткової діджиталізації прокатних машин (розуміння технології вже були). Нажаль, через певні проблеми із публікацією в AppStore, нам прийшлося запускатися на початку 2018-го.
 
– В яких містах працює Getmancar і скільки в вас машин?
– Поки що тільки в Києві 160 машин. Київ, бо це флагман, хоча є плани відкриватися і в інших містах. Але буду відвертим, що я вважаю це ще не бізнес, а пародія. Нормальна кількість машин для Києва – десь 2500. До речі, в інших містах є каршерінгові компанії, наприклад, в Одесі. Але, вони, не зважаючи що відкрилися раніше за нас, мають всього 17 машин.
 
– Які основні проблеми?
– В першу чергу – це аеропорт «Бориспіль». Ми в день робимо ледь не по 3-4 дзвінки щоб отримати на території аеропорту свою паркову.

 
– А ще які?
– Люди залишають машину на платних парковках, або за зоною закриття. Також, що пересічні люди псують наші машини, якщо вони неправильно припарковані. Наприклад, відламують дзеркало, пробивають колесо, царапають цвяхом капот.
 
– Є якісь історії, які вибиваються з логіки пересічної людини?
– Був чоловік, який намагався залишити машину на платній парковці аеропорту «Жуляни». Наші менеджери намагалися його переконати щоб він вигрузив сумки і переставив машину буквально в 100 метрах від аеропорту на безкоштовну паркову. Він принципово не хотів цього робити. Наша команда потім приїхала, переставила машину, і коли ця людина повернулася, ми їй виставили чималий штраф. Вона його сплатила, до нашого подиву. І ми до сих пір не можемо зрозуміти ту впертість, з якою він не хотів поставити машину за шлагбаумом аеропорту Жуляни.
 
– Над чим ви зараз працюєте? На що робите основний акцент?
– Зараз – це в першу чергу зміна функціоналу нашого мобільного додатку. Це приблизно оновлення на 70%. Це складно для користувачів і нашої технічної служби. Але це треба пройти. Також хочу акцентувати, що на відміну від 98% каршерінгових компаній ми не використовуємо орендне програмне забезпечення, а перейшли на своє. Більше того, ми вже здаємо в оренду своє програмне забезпечення, наприклад, в Грецію. Одним з напрямків нашого програмного забезпечення є прокат електросамокатів.
 
Ми поспілкувалися з Тарасом і його дружиною Анною на різні теми ще півгодини. Але не будемо відбирати ваш дорогоцінний час, і просимо задавати питання Тарасові в коментарях до цієї статті. Самі цікаві ми задамо йому в наступному інтерв’ю, яке, сподіваємося, відбудеться в наступному році.
 
Для тих, хто не до кінця розуміє як працює каршерінг – радимо подивитися відео в одній з попередніх статей про цей сервіс http://taxi.in.ua/carsharing-vzhe-u-kiyevi-direktoram-taksi-prigotuvatisya-do-novogo-viprobuvannya/.

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Залишити відповідь

Увійти або зареєструватись: