Тарас Гетьманський Все буде Uber! Чому нічого не буде Uber! Ліцензування і смерть місцевої промисловості

Тарас Гетьманський Все буде Uber! Чому нічого не буде Uber! Ліцензування і смерть місцевої промисловості

Нерозумно писати про Uber shuttle, не запитавши нічого у них самих. Але поки коментарю в Uber Україна ви не прочитаєте. Бо, спочатку нам не відповіли на повідомлення, яке ми написали на їх сторінку в фейсбуці. А вчора вже живцем, коли ми приїхали в їх офіс на Олени Теліги 6. Симпатична брюнетка на вході сказала, що ні інтерв’ю, ні коментарів вони не дають, ніяких контактів їх піарників і маркетологів вона не дасть.

Що ж, це політика компанії, її варто поважати, навіть якщо ми вважаємо її неправильною. Хоча безкоштовний піар ніколи нікому не заважав, нехай навіть це Uber. Нехай навіть на порталі з 17-річною історією з відвідуваністю від 11000 до 16000 чоловік в місяць.

Ну а ми будемо брати інтерв’ю, цікавитися думкою і хочеш – не хочеш – піарити інші успішні проекти в українських перевезеннях.

Сьогодні публікуємо думку Тараса Гетьманського, засновника сервісу Getmancar про Uber Shuttle:

«Епізод 1. Uber прийде, всім кінець. Таке я чув ще коли виходив сервіс перевезень Uber. Всі сказали – жах, нам тепер внікуди. За підсумком, служби таксі як були так і є, підвищився градус і все стали або більш технологічними, що відмінно показує Uklon або тих, що наздоганяють, або зайняли свою нішу (еліт таксі наприклад). То у кого затремтів коліна і ті, хто по суті і були гіршим втіленням Uber, просто влилися в більш сильного.

Чому не було страшно? А по суті все ринок України це Uber. Автомобілі вже більше 20 років приватні, немає жодного таксопарку, а якщо є, дуже і дуже дрібні. Так що український Uber залучили просто в красиву іноземну оболонку. Що з цього вийшло або вийде – дивимося. Глобально нічого, просто вони більш технологічні ніж більшість.

Ліцензії, безпеку і все інше як Не було так і немає і не буде.

Епізод 2. Uber по-українськи або український Убер. Ви хочете сказати, що Убер робить ринок в Україні? Це український ринок робить Uber. Що можна сказати в номері телефону на дверях автомобілів? Це не потрапляння в кнопку виклику в додатку, поганий ux дизайн чи ні це реалії ринку, який ламає під себе навіть міжнародні підвалини. Роби так або помри. Це розуміє Uber, навіть зі своїм технологічним стартапом вони садять операторів. Де таке є? Не знаю всі країни, але в Індії Uber точно працює по телефону, як в Україні.

Епізод 3. Uber shuttle нова ера перевезень. Здається мені закінчиться це телефоном на дверях. Яскравий приклад Bla Bla Car, який пильнує за чистоту перевезень і перевезення виключно особистими автомобілями, але сервіс на 80% заповнений мікроавтобусами сумнівної зовнішності, які мало відповідають безпеки і зовсім НЕ відповідають духу компанії, яка, як пам’ятаю, блокувала аккаунт якщо ти говорив що автомобіль у тебе НЕ твій, а корпоративний, був такий прецедент і спілкуватися вони навіть не хотіли. Що тепер? Пронизані грачами-перевізниками. Суворі українські будні.

Епізод 4. Грузія – той же Убер по-українськи. Країна просто пронизана такими дешевими перевезеннями і масовістю. Але тут є дуже круті ліцензійні перевізники і ви думаєте Uber по-грузинськи може їх витісняти? Ні. Чому? Про це поговоримо потім.

Висновок: ми говоримо про держрегулювання, монополія або вільному ринку. Так ось вільний (лібертаріанська) підхід визначає відсутність будь-яких дозволів. Хто за це платить і контролює?

Ви, своїми гаманцями! Спроби регулювання і ліцензій більше призводять НЕ до порядку, а скоріше до відсутності рейсів в аеропорту Дніпра. Ось вам все прояв The авіакомпанії і The аеропорту, ні себе ні людям або людям, але за дуже великі гроші. А літаючий Uber, якому подарувати цей аеропорт треба, сюди не приходити саме через ліцензії, дозволи і іншої лабуди.»

Фактично, Тарас “підтвердив” нашу думку стосовно Uber shuttle, яку ми опублікували кілька днів тому.

Про успіхи Getmancar в Україні, а можливо і в інших країнах, – запитаємо у Тараса десь за півтора тижні коли він повернеться до Києва.

Оригінал статті тут: https://www.facebook.com/taras.getmanskyi.5/posts/436188547169703

До речі, раджу підписатися не тільки на нашу сторінку в фейсбук https://www.facebook.com/TAXIinUA, а й Тарасову. Можливо Ви до сих пір в пошуку ідеї – є великий шанс знайти її на фейсбук.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Залишити відповідь

Увійти або зареєструватись: