У Берліні подорожчає таксі. Коли у нас?

У Берліні подорожчає таксі. Коли у нас?

Іноді ловимо себе на думці, що заглядаючи в майбутнє, написавши про літаюче таксі, ми не заглядаємо в більш приземлені речі. По ідеї, так, як в Берліні, має працювати таксі в цивілізованому світі. І якщо ми декларуємо, що рухаємося в Європу, приймаємо закони, нав’язані Європою і США, повинні дивитися як у них це працює. І бути ментально готові до такого. І рано чи пізно це буде.

Як пише Переселенський вісник, від 15 до 30 центів за кілометр поїздки тепер будуть доплачувати таксистам жителі і гості Берліна. У вівторок, 10 вересня столичний Сенат затвердив положення про нові тарифи на цей вид транспорту.

Насправді чутки про підвищення цін ходили по місту вже майже два роки. Так, ще в квітні 2018 року берлінські оператори таксі скооперувалися і подали заявку владі. Формальна причина – різке зростання витрат на експлуатацію машин і на зарплату водіям. В останній раз тарифи міняли тільки в 2015 році, розповідає голова Асоціації таксистів Берліна-Бранденбурга Детльов Фройтель (Detlev Freutel). І витрати з тих пір збільшилися приблизно на 10,5%. У той же час оборот берлінських таксі впав приблизно на 20%.

Протягом півтора років комісія Сенату перевіряла реальні витрати і прибутковість компаній-перевізників, і тільки зараз заявку схвалили.

Нові розцінки на таксі (опубліковані в офіційному віснику Сенату)
• поїздка на коротку відстань (до 2 км) – від 5 до 6 євро
• поїздка до 7 км – від 2 до 2,3 євро за кілометр
• понад 7 км – від 1,50 до 1,65 євро за кілометр
• час очікування – від 30 до 33 євро за годину; відлік йде з однієї хвилини, також враховується тривале стояння в пробці або на світлофорі

Грубо кажучи, якщо раніше 100 метрів проїзду на таксі коштувало 20 центів, то тепер в таку суму обійдеться 86,96 м.

Незмінною залишається лише так звана базова плата – 3,9 євро.

До речі, найбільшою статтею витрат у таксистів були саме зарплати водіям. Тепер є ймовірність, що з січня 2020 року їхня ставка зросте до 9,35 євро на годину. «З новими тарифами авторитетні компанії зможуть собі це дозволити», – пояснює Детльов Фройтель. Як би натякаючи: оклади підвищать не всім.

Саме так вважають самі місцеві жителі – у всякому разі ті, хто взяв участь в опитуванні Bild. Деякі, наприклад, говорили, що взагалі більшу частину часу проводять на велосипеді, тому тарифи на таксі їх зовсім не хвилюють. А ось туроператор Марліс НІТЦ (Marlies Nietz) зазначив, що найчастіше послугами таксі користуються туристи або приїжджі. «Для них ціна не має значення. Тому підвищення тарифів їх не турбуватиме», – вважає гід.

Ось і ми в Україні рано чи пізно доживемо до дня коли різні комітети і комісії вивчатимуть витрати на машину, зарплату водіїв і ставити фіксований тариф, перевіряти водіїв та транспортні засоби на право обслуговування пасажирів.

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос