Збитковий Uber заходить у Вінницю

Збитковий Uber заходить у Вінницю

Сьомим містом України, де працює таксі Uber стала Вінниця. Зараз аналітики оцінюють Uber від 40 до 60 мільярдів доларів. Акції компанії не можна купити на відкритих торгах, тому і оцінити компанію дуже важко! Але, погодьтесь, цифри фантастичні! При цьому ми не помилилися, коли написали слово «збитковий».

Протягом двох років на всіх тренінгах та семінарах по бізнесу, онлайн-маркетингу, криптовалюті, мессенджерам крізь Uber ставився спікерами в приклад. І тут в ніч з суботу на неділю я дізнаюся, що Uber збитковий! Цю інформацію мені вклав в вуха економіст, співробітник Ernst & Yang, з яким я повертався із Харкова додому в Київ з матчу Україна – Туреччина.

Приїхав додому, почав копати глибше – так і є. Офіційно Uber – збиткова компанія. Збитки у 2016-му році приблизно 2,8 мільярди доларів! Куди ж пішли всі гроші? Премії, зарплати, «залізо», податки. При цьому до відставки Тревіса Каланіка, про яку ми писали, компанія оцінювалася в 60-68 мільярдів! Хоча є ринки, де Uber офіційно визнав свою слабкість. Наприклад, у Китаї в них був збиток мільярд і вони продали свою китайську долю Didi Chuxing Technology Co. Нехай зараз компанія коштує 40 мільярдів (цифра віртуальна, бо ніхто б Uber завтра і за 30 не купив). Тим не менш. Є певні закони економіки, які пересічному смертному, особливо в Україні, складно усвідомити.

Ну а нам залишається тільки чекати, коли Uber проб’є ментальний корок у Вінниці і до нас звернуться кілька директорів таксі з цього міста, щоб ми їм генерували нових пасажирів із наших додатків за 4%.

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Додати коментар