Українське таксі. Тренди грудня 2017

Українське таксі. Тренди грудня 2017

Смішно, але факт демпінгери піднімають тарифи. Рівненська програма витісняє Евос. Чекаємо на закон 3107. Деякі чиновники живуть не в Україні, а у Вейшнорії.

Буквально вчора зустрів Діму Дубровського (тренуємося в одному спортклубі) – засновника компанії EvoS, яка в народі називається просто Евос. Домовилися про розмову за два місяці як по одному (на нашу думку цікавому) проекту, заодно і ситуацію з конкурентом, який потужно дихнув у спину, запитаємо. Мова йде про рівненську програму таксі, яка тільки протягом двох тижнів переманила половину своїх машин двох наших клієнтів з програми Евос на свою. Наших – означає, що ми робили їм сайт, мобільний додаток, або вони співпрацювали по таксі України, чи таксі Одеси, як це було із компанією «Голівуд». Як ми вже писали в огляді диспетчерських служб, «рівняни» в Києві зробили ставку на якість обслуговування, тобто кращі машини і вищі тарифи. Якщо я правильно зрозумів директорів їхньої перекидки – там всі компанії їздять по одному тарифу. До речі, як це працює, і чи не є ця умова міною сповільненої дії – покаже час. Якщо це дійсно вирішується трьома засновниками цієї програми, і решта директорів сумлінно підкорюються – цим людям треба поаплодувати.

Як би це дивно не лунало, але ехом Дімі Дубровському повертається Uklon, одним зі співзасновким якого він був. Тобто Uklon з Uber підняли якість обслуговування, якість машин і ціни, і компанії так, що дешеві компанії зараз піднімають тариф не на порядок, а навіть на два! Мова йде про компанії, які ще вчора на кожному стовбі (і це не в переносному сенсі) писали «дешевше тільки пішки», «дешевше не знайти» переходять на «рівненську» програму де вищі тарифи (за чутками в Києві 3 км 50 гривень, кожен наступний – 6 гривень).

Однозначно від цього виграє пасажир. Бо доволі часто, починаючи викликати машину в дешевому таксі за умовні 100 гривень, в підсумку пасажир платить 135 і їде по ціні рівненської програми, але на машині компаній-шаровозок. Ринок на подібні тенденції реагує швидко – всі якісні машини перейдуть на рівненську програму. І тепер самий цікавий момент – перейдуть разом із нинішньою інформаційно-диспетчерською службою таксі, чи в рамках іншої? Те саме і з пасажирами. Якщо їх перестануть возити за ті самі 100 навіть в день гарної погоди з 13-ї до 14-ї години – вони «ризикують» потрапити в коло «рівненських» служб таксі, а не евосівських компаній середніх цін, або знов-таки Uber чи Uklon.

Другим містом, де ми знаємо що потужно вистрілила рівненська програма – Одеса. Як мінімум 14 компаній вже перейшло на цю програму, від чого ми трохи постраждали, але ринок в підсумку виграє. Точніше – він виграє завжди, коли виникає багато конкурентів і серед них нема монополістів, чи любимчиків держави.

Про останніх я написав недарма – в одному західноукраїнському місті чиновники захотіли створити муніципальне таксі на електромобілях, при цьому викинувши усі діючі служби таксі з ринку. Розбиратися із якістю джерела інформації ми не маємо часу, тому і не пишемо назву міста. Назвемо його умовно – «Вейшнорія».

Багатостраждальний закон про таксі 3107 досі не прийнятий, хоча на нього деякі чекають 2 роки! Судячи з усього – почекаємо і три. Хоча, ні, в нас люблять приймати закони під події – певно, 3107 приймуть під фінал Ліги чемпіонів.

Хай мені пробачать чиновники мою іронію, але у згаданій двома абзацами вище «Вейшнорії» муніципальні чиновники планують з міського бюджету виділити не один десяток мільйонів гривень на електромобілі під таксі. За яким тарифом вони працюватимуть, за яким принципом братимуть водіїв на роботу, які будуть важелі впливу на водія, який отримає зарплату за те, що поїде, чи просто посидить і почитає газету? Який бюджет (знов-таки з кишень вейшнорців) буде виділятися щорічно на утримання цих автомобілів.

Щоб трохи «підсолодити» свою не саму оптимістичну статтю цієї зими – напишу абсолютно фантасмагоричну для України до 2014-го року картину, але абсолютно реальну зараз. Наприкінці минуло тижня в мережі зявилася інформація, що окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення – в якому визнав бездіяльність Національної поліції при перевірках документів таксистів і їх «не штрафуванні» за відсутність відповідних документів. Із Нацполіцією судилася Українська таксомоторна асоціація (далі УТМА). Ми зв’язалися із головою правління УТМА Андрієм Антонюком. Він підтвердив інформацію і дав короткий коментар: «Ми досягнули своєї мети, тепер чекаємо на апеляцію, або виконання закону. До цього прецеденту Нацполіція думала, що це не входить в її обов’язки».

– А Укртрансбезпека свої обов’язки теж не виконує?
– Виконує, але дуже і дуже повільно. Там в штаті лише 25 людей разом із начальником. Вони з таким маленьким штатом нічого масштабного зробити не зможуть.
Отже світ українського таксі крім окупованих територій кудись рухається. Конкуренція збільшується. Це вже позитив. Як мінімум – для пасажирів.

Іван Чуперка

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Додати коментар