Таксі Києва. Реалії 2015. Чи варто vtaxi.info та Уклону боятись Uber?

Таксі Києва. Реалії 2015. Чи варто vtaxi.info та Уклону боятись Uber?

Ця стаття – вже історія. Її можна перечитати тільки тим, кому цікаво як ми думали 2 року тому і що змінилося. А так – є нова стаття Таксі Києва 2017. Огляд і аналіз. Вона і актуальніше і куди точніше для сьогоднішнього дня про стан справ в Таксі Київ.

Українська правда першого липня з деяким позитивом опублікувала, що сервіс Uber заходить в Україну. Роблячи акцент, що ціни на таксі стануть дешевшими. Посміявся. Максимум, що зможе Убер – взяти 5% ринку і лише за рахунок приїжджих клієнтів. В Києві є таксі, які зробили ціну нижче плінтуса, фактично створивши ремікс двох нині популярних сервісів – Попутка та Бла-Бла-Кар. Є майже сотня компаній, де ціни ну дуже смішні. Туди дзвонить клієнт. Диспетчери викидають його на сервер обміну і якщо це не час пік, і не треба їхати до чорта на кулички – це замовлення забирає водій, якому по дорозі, або який зараз «проїдає» свою машину, бо зараз треба чимось годувати сім’ю. В основному це переселенці та колишні біженці. В годину пік у таких таксі замовити машину майже нереально. Цікаво, що в ті дні, коли бензин коштував 28 гривень за літр, вартість проїзду в таксі на певних відстанях була дешевше собівартості бензину!

Зараз ситуація трошки вирівнялася, але більше десятка таксі з нормальними, я б сказав адекватними цінами, опустились на рівень середній/нижче середнього. Це погана тенденція. Як сказав десь вісім років тому директор Таксі Босс Андріан Миколайович Пятецький «Роботи у таксі в Києві вистачить усім». Під час революції гідності ми обопільно розірвали будь-які стосунки, але і його слова і його внесок у розвиток таксі-бізнесу я цінуватиму і пам’ятатиму.

Компанії, типу «Босс» намагались зробити все, щоб зростала якість послуг, а з нею і ціна. Десь п’ять компаній запропонували киянам європейський сервіс – сучасні машини, вайфай в салоні, телевізори. Але, нажаль, як я люблю говорити, кияни зробили вибір не в сторону дорогої і смачної ковбаси, а в напрямку дешевої і несмачної. З усіма витікаючи ми звідси обставинами. В нас з’явились нові поліцейські, багато зупинок муніципального транспорту обладнано електронними табло. А таксі залишилось в 20-му сторіччі…

Особисто в мене таке враження, що одноосібним лідером по наданню європейських послуг по європейським цінам є «Еліт». Ніколи з ними не співпрацював і маю клієнтів з цієї ж «цільової» – APVIP, President, Camry, Шик. Перші стверджують, що навіть влітку йде приріст дзвінків.

Це дуже добре. Але коли ми створили мобільний додаток taxi.in.ua (в Google play він зареєстрований як Taxi Ukraine), то я побачив, що тепер 85% компаній таксі Києва працює в полі дешеве. Замовлення з одного кінця Києва (Харківський масив) в інший (Героїв Дніпра) коштувало від 98-ми до 111 в п’яти компаніях. Деякі з яких після 7-8 років існування в полі середній скотились в «дешеві». Цікаво, що під час попередньої кризи весь Київ «рівнявся» на Абсолют. Але зараз Абсолют, фактично, знаходиться в ниші «середній», а ще компанія, яка вийшла з Абсолюту – Абсолют-плюс, які зараз називаються таксі 309, ствердно стоїть на ногах. За чутками, вони не кидають свої замовлення у сервір обміну, всі замовлення вивозять своїми водіями. Як на мене – це чи найуспішніший проект київського ринку останніх 15-ти років разом з Елітом. Спеціально поцікавився про тарифи у колись потужніх компаній середньої ціни «Трійка» та «Каштан» – між 100 і 110. Тобто нижче таксі Абсолют. Отак час міняє розклади на шаховій дошці. В таксі, як і в економіці без середнього класу все зупиняється. Порівняв середні тарифи в Києві і Одесі. В Південній Пальмірі інша схема формування ціни ціна за кількість кілометрів в «міні малці» +Х гривень за кілометр. Так на дистанціях від 1 км до 18 середня ціна в Києві дешевша! Є інформація, що в Одесу зайшли київські демпінгери – поки в них нічого не вийшло.

Задзвонив телефон. Поговорили з одним директором по роботі, і спіймав себе на думці, що успішними також можна назвати компанії, чиї обклеєні машини масово їздять містом, або чиї шашки стоять на машинах. Масово обклеєними містом їздять компаній десять. З них першими в голову приходять Приват (здається, жовті Фольксвагени), Феміда (білі Рено) та Тройка (здається білі та сріблясті Volkswagen Polo). Це хоч якийсь рух в Європу. Згадуючи особисті подорожі в Мілан або Стокгольм теж згадую, що там машини однієї марки одного кольору. В нас вбитий, тричі переварений Сенс по тарифу коштує так само як і новенький Renault, наприклад.

Овернемось до того, з чого починали. Uber. Не знаю чи ліцензійовані водії возять пасажирів з Убер в Йоханезбурзі, Болгарії, Франції, де інші водії просто влаштували погроми і демонстрації. Але в Україні таке неможливо. Бо перебивати ціну нема куди. Скоріш за все, Uber, як і Vtaxi.info та Уклон зроблять свої ціни не нижче дешевих, а хоча б середні. Взагалі додатків з фактично однаковим напрямком з’явилось багато. Кілька днів тому активував Win таксі. На нього, як і IQ таксі не подивлюсь поки про них не заговорять на «циганській пошті». Роботи вистачить усім.

Після кількарічної паузи, коли TaxiInUa працював у режимі мінімальних обертів, ми знов побачили сенс в розкрутці і наповненні сайту. Більше того, два роки як ми стали всеукраїнськими. Всі служби з інших міст до сьогоднішнього дня реєструвались самостійно і ні до кого ми не дзвонили першими. Відтепер ситуація зміниться, бо з’явилась цікава бізнес-ідея.

Іван Чуперка

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос