Наперсточники

Наперсточники

У перший день рясних снігопадів у Києві я підвозив одного відставного військового ще радянського гарту. Він мені розповів пару випадків з радянського таксі. Перший трапився з ним самим. Він зробився таксистом на добу по нещастю.

Розповідь його був вельми цікавою.
– Якось поламався в мене друг і попросив звозити його в автомагазин на Туполєва – там, де зараз МРЕО знаходиться. Я покрутився з ним в магазині, але була черга, і я сказав, що почекаю на вулиці.

Прямо під магазином стояли шулера, як потім виявилося. Вони мене, як це тепер модним словом називається, «розвели». А діло було так: стою, дивлюся – люди виграють, програють. Один з їхніх до мене затесався ближче і каже, давай, мовляв, разом їх вздернемо. Я дістаю з-під посвідчення, як зараз пам’ятаю, з нагрудної кишені, дві купюри по 25 карбованців. Борг я на наступний день віддати повинен був. І хотів я на 25 зіграти, а мене цей друг новоспечений підбив «Та ми ж обидва бачили що кулька під тим стаканчиком, став 50». Стакани були великі, кульки теж. Я став ногою на один, а мій «друг» його так підняв, що кульку здавив і його як би під ним не виявилося. Шулер швидко перемішав стаканчики, я зрозумів, що він з ними заодно.

Вийшов мій друг, я попросив у нього 50 рублів, щоб борг завтра віддати. Той запропонував розбиратися, я відмовився. Грошей у одного не було, але він каже: «Не переживай. Зараз повирішуємо. Поїхали прямо ». Тут дві дівчини голосують, ми до них: «Лісовій!?»
-Поїхали.
Загалом, заробив я 270 карбованців до 2-ї ночі. Більше я не таксував, але такий випадок мене був.
– Невже в ті часи не садили за таке? Я чув, що директор «Єлисеєвського» гастроному, якого розстріляли, до цього сидів за обрахування пасажирів.
– Садили, ще й як! Вистежували нелегалів, і садили. Прикидалися пасажирами, їхали на далекі відстані, ну а потім … От я знаю випадок. Хлопцеві в Умань запропонували поїхати. Тільки він Одеську площу проїхав, йому пасажири гроші тичуть зараннє.

А вони коли сідали, він зауважив, що вони валізу свій як важкий несуть, а помітно було, що він порожній. Запідозрив хлопець недобре, поклав гроші в пачку сигарет непомітно, а потім цю пачку викинув, а місце «викидня» запримітив.

Проїхали буквально пару кілометрів, тут його гальмує ДАІшник, з ним ОБХСС. Кілька годин вони по всій машині гроші шукали – не знайшли. У підсумку – нічого не зробили. Але кажуть, ладно, ми тебе відпустимо, ти тільки гроші поверни! Але так він їм нічого і не віддав!

А директора «Єлисеєвського» посадили ні за що. Я знаю ту справу. Йому не пощастило, його просто підставили. Тоді багато сиділи. Наприклад, Олександр Масляков. Це загальновідомий факт. У нього валюту знайшли. А те, що він сидів, я дізнався від товаришів по службі з Тверської області. Потім, коли його не стало на телебаченні, стали листи пачками приходити, мовляв, поверніть Маслякова. Так його і не випустили.

Пасажир мій, до речі, за 10 хвилин простою і парукілометрове відхилення від маршруту заплатив аж одну гривню. Але я зрозумів, що в тому поколінні була зовсім інша культура в таксі і вирішив не псувати ні собі ні йому настрій розмовами про збільшення тарифу.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes