Uber. Слідом за Лондоном – Швейцарія щоб не платити соціальні збори?

Uber. Слідом за Лондоном – Швейцарія щоб не платити соціальні збори?

Слідом за Лондоном Uber може піти з ринку Швейцарії. Фірма готова розпрощатися зі швейцарськими клієнтами, якщо федеральна влада продовжать намагатися нав’язати компанії трудове законодавство. (Портал «Швейцарія Ділова»)

Водії таксі сервісу Uber в Швейцарії мають гнучкий графік і відрядну оплату праці. Формально водія – не найманими працівник, а підприємець. Подібний розклад влаштовує компанію, але не швейцарська влада.

«Ми є платформою. Це наша ДНК, що робить Uber таким, яким він є», – підкреслив керівник підрозділу Uber в Швейцарії Стів Салом.

У Конфедерації Uber вже неодноразово визнавали роботодавцем. Наприклад, в травні Окружний суд Лозанни вже кваліфікував водія Uber в Швейцарії як повноцінного співробітника, захищеного трудовим законодавством.

Схоже, Uber не має наміру миритися з цим далі. За словами пана Салома, якщо швейцарські суди продовжать розцінювати компанію як роботодавця, а не постачальника, то їй доведеться піти з Конфедерації.

Чому для Uber так важливо зберегти статус водіїв як підприємці? Швейцарський юрист Марад Відмер (Marad Widmer Rechtsberatung) дає з цього приводу роз’яснення: якщо співпраця таксистів з платформою кваліфікувати як робочий відносини, то тут для Uber виникне, серед іншого, обов’язок платити соціальні збори. Мова йде про значні суми. У такому випадку, як резюмує пан Відмер, компанія відразу ж втратить частину своїх конкурентних переваг в порівнянні зі звичайними службами таксі.

business-swiss.ch

5.00 середній рейтинг (96% рахунку) - 1 голос