У місті влаштували облаву на таксистів

У місті влаштували облаву на таксистів

Перевірка водіїв на рахунок перевезень пасажирів почалася з самого ранку. Журналіст «Комсомолки» спостерігав і навіть брав участь у рейді співробітників ДАІ, податкової інспекції і транспортників, які перевіряли у водіїв наявність дозволу на пасажироперевезення.

Таксі на Дубровку
Вільних машин на привокзальній площі виявилося близько п’ятдесяти.
– Скільки коштує доїхати до Аркадії? – Питаємо ми.
– Сімдесят гривень!
Сідаємо на переднє місце, а водій, не встигнувши завести машину, закурює цигарку. Причому, навіть не запитавши, чи приємно це пасажирові. Розповідає щось про політику, через слово вставляє мат. А, побачивши скупчення міліції, починає нервувати. І не даремно. Підвозити пасажирів без необхідних документів протизаконно.
«Кастрюльщіка» гальмують, співробітники дорожньої служби складають акт. За відсутність ліцензійної картки йому загрожує штраф у розмірі 510 гривень.
– Ми запрошуємо на розмову і намагаємося переконати підприємця почати працювати законно, – говорить співробітник транспортної інспекції. -Безстрокова ліцензія, причому без обмеження за часом, коштує всього 888 гривень. Вигідніше заплатити цю сума, ніж постійно розщедрюватися на штрафи.

Штрафували маршрутників і автомобілістів
Через годину акти вже були складені на трьох порушників. У водія «Daewoo», крім ліцензії, була відсутня і довіреність на право керування автомобілем. За законом машину повинні були доставити на штрафмайданчик, але буквально через кілька хвилин з’явився власник авто. І все ж за їзду без документів порушникові довелося заплатити 400 гривень.
– Це тільки початок, – пообіцяв заступник директора департаменту транспортного комплексу міськради Петро Федосєєв. -Мер поставив нам завдання – вдосконалення та контроль роботи пасажироперевезень.
Зараз створена робоча група з працівників податкової інспекції, ДАІ, інспекції автомобільного транспорту, які беруть участь у масових перевірках.
Крім таксистів, ревізори оштрафували автомобілістів на 400 грн. за зупинку під заборонним знаком. Не випустили з уваги і огріхи маршрутників. Навпаки Куликова поля була припинена паркування автобусів вже неіснуючої транспортної фірми.
– Маршрутки приїжджають о п’ятій ранку і збирають пасажирів на Ізмаїл, – поскаржилися мешканці будинку на Італійському бульварі.
Працівники ДАІ перевірили наявність документів на паркування, але таких не виявилося. Для першого разу порушників попередили, якщо це не подіє, то застосують адміністративні заходи.
– Наша мета не карати, а зробити все можливе, щоб перевізники перейшли працювати в законне русло, тобто мали ліцензію, проходили медогляд, а в салоні висіла бірочка зі знаком таксі, – продовжує Петро Федосєєв. – У Міністерстві транспорту зараз готуються нормативні документи, де штрафи за незаконні перевезення будуть від 800 гривень, а за паркування на стоянці таксі без таксомоторів – від 3500 гривень.

Компетентно
– Це перша подібна масштабна операція, – зазначив начальник обласного управління оподаткування Олександр Кущенко. – Ми раніше займалися бесідами з водіями, переконували оформити підприємництво і залучали до декларування доходів. Адже набагато легше сплатити на місяць прибутковий податок 200 гривень і відрахування до Пенсійного фонду і спокійно займатися перевезеннями. Але, на жаль, законослухняних перевізників з кожним роком стає все менше.
Транспортники обіцяють: тепер такі перевірки будуть регулярними.

Автор:   www.kp.ua

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes