Як боротися з беззаконням таксистів – хамів або кулька лопнула. Частина перша

Як боротися з беззаконням таксистів – хамів або кулька лопнула. Частина перша

Будемо відверті, 3 або 4 роки хотілося провести фундаментальний збір інформації про саму шумливою і болящій темі бізнесу , таксі з якою стикається більше 10- ти мільйонів українців – ліцензуванням водіїв (вперше ми цей процес намагалися запустити в 2008 -му , у статті Транспортна міліція. Ліцензія за 340 гривень на 5 років, але потім якось ліцензійна пожежа вщухла) ! І цього тижня сталося таке, що ми більше не можемо відтягувати це питання в сторону. Ви запитаєте як чином так багато? Саме така кількість людей з різною періодичністю користуються цим видом транспорту і можуть потрапити в ситуацію, яка сталася з донькою небайдужого до ситуації в країні людини. Ситуація кричуща. Але щодня повторювана на дорогах нашої країни. Людина не полінувався і провела багатогодинну роботу, збираючи інформацію в інтернеті і по телефону. І у неї з’явилася масу питань, які фактично адресовані нашому уряду і, як мінімум ,двом профільним міністерствам і департаментам.

Отже , сам лист : Мене звуть Тетяна! За кілька днів після події випадку, я знайшла величезну кількість ситуацій по Україні (Київ , Маріуполь, Миколаїв , Одеса , Крим) зі схожим випадком як у мене. Опишу, ще раз , ситуацію!

Дівчина (моя дочка) 18 років, замовила таксі, зателефонувала на номер 3113 (це таксі Реал у місті Одесі) , їй прислали машину (у нас в місті чомусь немає практики надсилати смс з номером і маркою авто) передзвонили і сказали, що машина за адресою.

Вийшовши, вона ще 10 хвилин шукала машину, оскільки водій стояв у зовсім в іншому місці (диспетчер каже іншу інформацію ) і без шашки, загальними зусиллями вони знайшли одне одного. Дівчина сідає на заднє сидіння, вітається і повторює адресу водієві ! Водій пояснюючи , що скоріше всього маршрут буде змінюватися, так як на вулицях йдуть ремонтні роботи , і немає можливості під’їзду до адреси, звертається до пасажирки на “ти” і в лексиці звучать не цензурні слова! На що, пасажир, робить зауваження водієві “Ми з вами не знайомі, чому ви мені звертаєтеся до мене на “ти”, ще й з матом ? ” На що почула просто нескінченний потік лайки і погроз. Вона попросила зупинити машину, водій, продовжуючи нецензурно виражатися на підвищеному тоні з погрозами, повертається до неї і б’є її кулаком в обличчя. Природна реакція кожної людини, тим більше – дівчини, вискочити якнайшвидше з машини! Що вона і зробила, при цьому телефонуючи на базу, пояснюючи ситуацію і замовляючи іншу машину .

У багажнику даного таксі, знаходився валізу, а в салоні сумка з документами та гаманцем , дівчина намагається наздогнати машину, стукаючи по багажнику рукою, водій зупинився, так як вона відкрила задні двері авто, він кинув в обличчя їй сумку, продовжуючи матюкатися, і, вийшовши з машини, викинув валізу з багажника, все це відбувається на очах пішоходів і проїжджаючих машин!

Слава Богу, є на світі небайдужі до подій люди, запропонували допомогу і привезли мені на роботу дитину! У неї істерика , шишка на лобі і синець на переніссі ! ! Я дзвоню в це ж таксі і прошу номер телефону водія і номер авто , а також терміново зв’язатися зі мною керівництво! Зрозуміло, що номер телефону водія і номер авто мені не дали, але через 30 хв керівництво мені передзвонило. Будь-кому з батьків в такій ситуації хочеться захистити дитину ! Я запропонувала керівництву таксі Реал , зустрітися хоча б з цією людиною (водієм) , якщо мені не можуть дати номер телефону, через 20 хвилин ми стояли на вулиці і розмовляли ! Водій запевняє, що він і пальцем не торкнув дівчину, при цьому продовжуючи матюкатися, вже навіть і в моїй присутності ображати доньку!

Керівництво таксі , запропонувало звернутися в міліцію і це зрозуміло по чому: 125 КПК практично нічим не загрожує даному водієві, співробітники в міліції навели статистику, що за 5 років роботи – жодного порушеної справи по даній статті, дуже складно довести, так як немає свідків, але найприкріше, що сама компанія, в яку ми дзвонимо для замовлення таксі , не несе ні якої відповідальності , тому як , вони надають виключно інформаційно -консультаційні послуги і залучити їх нема за що?! Тобто ,кожен раз, сідаючи в таксі ми не виключаємо можливості бути приниженими, побитими і при цьому ніхто, ні за що не відповідає!

З точки зору законодавства я переглянула масу положень , законів і наказів , але на сьогодні , з абсолютною впевненістю можу сказати, що компанія , в яку ми дзвонимо для замовлення таксі не несе жодної відповідальності за беззаконня водіїв, а якщо він ( водій) ще взяв замовлення з, так званої загальної бази (сервера) , то поготів ….. його можна навіть не шукати ….

Так все ж, хто на сьогодні може відповісти за беззаконня в таксі ! ? ? ? ? Коли буде порядок в діяльності інформаційно-диспетчерських служб? Чому 100 % таксі у нашому місті працюють без ліцензій ? Хто і як контролює подібне питання ? ? Чому у споживача немає права вибору , їхати за більшою вартістю, але з гарантіями або за дешевшою ціною і без гарантій? ? ?

Чи з’явиться адміністративна відповідальність за порушення законодавства у сфері перевезень взагалі ? Коли з’явиться держконтроль за ринком легкових автомобільних перевезень ? ? ? ?

З п’ятниці ( 08.11.2013) дзвонила в 8 різних інстанцій, починаючи від управління захисту прав споживачів та прокуратури , та інших інстанцій ніхто не хоче займатися даним питанням , всі відхрещуються, посилаючись на прогалину в законодавстві, в міліції і в лікарні, мені відверто натякнули, що більшість таксі в місті працює під прикриттям тих же правоохоронних органів , іншими словами – зачароване коло! Може спільними зусиллями з’явитися можливість попередити надалі подібні випадки не тільки для себе, а також для всіх жителів нашої країни …

Ось такий свідомий громадянин за пару годин зміг розібратися у всій схемі бізнесу таксі, зрозумів, що потрібно зробити для вирішення проблеми і готовий йти до кінця не тільки через свою дитину , але і заради громадян всієї своєї країни.

Однозначну відповідь на рішення всіх питань озвучила сама Тетяна – платити більше і їздити на машинах водіїв з ліцензіями , позбавлення яких дорогого коштує . Безумовно , ми не знаємо версії події водія, але, напевно, будь він водієм таксі в Нью – Йорку або Берліні, він би сто разів подумав – чи варто так поводитися.

Якщо максимум того , що чекає такого порушника – 850 гривень , то мені здається, що ми живемо вже навіть не в країні третього світу, а банановій республіці . У пошуку вирішення проблеми і відповідей від чиновників на питання про ліцензування, ми зв’язалися з Андрієм Антонюком , Головою правління ВГО «Українська таксомоторна асоціація» . Він обіцяв допомогти передати цей, вже «надцятий» випадок голові Держслужби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва Михайлу Бродському і посприяти розміщенню інформації про те, що трапилося у наших колег – конкурентів на сайті taxoport .

Ми в свою чергу постараємося зробити все можливе , щоб якомога швидше і цей випадок і ситуацію з ліцензуванням відкоментовані і представниками Профспілки таксистів (таксиста ж має хтось захистити ), і представниками компанії, в якій водій взяв замовлення (напевно, вони самі двома руками і ногами, щоб ринок суворіше карав водіїв-порушників, бо завтра він здасть рацію чи телефон, і піде возити її ж пасажирів, але вже під вивіскою іншого таксі). І представників ще кількох асоціацій , подібних УТМА . Скільки їх зараз в Україні ми просто не знаємо. Ну і найголовніше – представників та відповідних Міністерств та представників робочої групи у Верховній Раді , які вже три (! ) роки не можуть народити давно анонсований закон.

Ну і на додачу ми обіцяємо розібратися у схемі видачі ліцензій і детально покроково розписати всі схеми їх отримання і зробити пам’ятку як працювати з супровідними організаціями (Податкова і Пенсійний фонд).

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос