Транспортна міліція. Ліцензія за 340 гривень на 5 років

Транспортна міліція. Ліцензія за 340 гривень на 5 років

Якщо Ви зайшли на цю статтю через пошукову систему – раджу прочитати аналогічне інтерв’ю 2017 року Укртрансбезпека жорстко контролюватиме дотримання закону про жовті номери
Перебуваючи на зборах директорів таксі міста Києва, зловив себе на думці, що ні директора таксі, ні таксисти не знають законів, за якими вони працюють. Попитавши людей я дізнався, що найбільш освіченим представником влади в цьому питанні є заступник начальника головної державної інспекції по автомобільному транспорту Юрій Миколайович Майборода. Бесіда вийшла досить таки відвертою і taxi.in.ua постарається відбити всі нюанси бесіди з цією високопоставленою, але дуже «земною» і чуйною людиною.

– Юрію Миколайовичу! Проблем чимало, а у зв’язку з останніми рейдами в місті до вашого відомства прикуто чимало уваги. Розкажіть про основні проблеми і як Ви з ними боретесь?
– На території Києва збирається чимало автомобільного транспорту, водії якого, є приватними підприємцями і бажають заробити. При чому це водії від звичайних стареньких «Жигулів» з шашечками таксі до машин Верховної Ради. Але лише приблизно половина з них мають право здійснювати перевезення пасажирів. А саме, всі ці водії порушують статтю 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ця стаття передбачає відповідальність за порушення порядку заняття підприємницькою або господарською діяльністю. Так заняття господарською діяльністю без ліцензії, якщо її одержання передбачене законом тягне за собою накладення штрафу від 85-ти до 170-ти гривень, при повторному порушенні – тягне за собою конфіскацію автотранспортного засобу, якщо суд прийме таке рішення.
Рішення про стягнення штрафу, приймається органом, на який згідно з чинного законодавства покладено функції контролю за наявністю ліцензій. А це орган, який видає ліцензії на провадження певних видів господарської діяльності (їх перелік встановлений у Постанові Кабміну України “Про затвердження переліку органів ліцензування”, а також спеціальними законами (ст. 2 ЗУ “Про ліцензування”). Міністерство Транспорту України було ініціатором зміни до Кодексу України з адміністративних правопорушень і зараз це новий проект закону, який виноситься на розгляд Верховною Радою. Цей закон передбачає відповідальність до нелегалів. У даному випадку відповідальність буде накладатися на осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності. Також у разі прийняття цього проекту Закону Верховною Радою сьомого скликання, він торкнеться і диспетчерських служб. Багато хто з них мають ліцензії не тільки як служби, що надають інформаційні послуги, але і як компанії перевізники. Але при перевірці вони ліцензії швиденько ховаюсь. Але нам не цікаво блокувати всіх підряд.
Нам цікаво анулювати ліцензіата, який несе в собі потенційну небезпеку. У новому проекті закону буде закріплений статус диспетчерських служб. Врешті-решт, буде узаконений статус відносин перевізник – диспетчерська служба – пасажир.
Часто в Мінтранс приходять скарги від пасажирів, але знайти автомобіль просто неможливо. Бо потім, коли ми починаємо розбиратися – знайти машину практично неможливо. Та й толкових відносин між службою і водієм немає. В чинному законі про автомобільний транспорт написано, що міська державна адміністрація зобов’язана закріпити за таксі стоянки.
У Києві, наприклад, ця ситуація сумна – тут немає жодної стоянки. Напередодні Євро-2012 це катастрофічна ситуація. Введення стоянок таксі допомогло б убезпечити ситуацію на дорозі, на таку стоянку б не заїжджав неліцензований таксист, а тільки таксі з таксометром, таксі нормального санітарного стану. Важним моментом буде введення таксометра. Головне – не плутати з касовим апаратом. За наявності таксометра можна буде за чеком легко знайти авто, подати скаргу і т.д. У нас дуже лояльні закони. Але вони у нас лояльні настільки, щоб не було бажання їх порушувати, бо будь-який закон можна обійти.
Для того, щоб без проблем вести діяльність таксиста необхідно мати свій автомобіль, власний гараж чи стоянку, і якщо таксист не пов’язаний угодою з диспетчерською службою – денний огляд лікаря і регулярний техогляд. Найголовніше – щоб водій, що їде по своїх справах, не ставав різко таксистом, і якщо він їде до лікаря отримувати довідку-дозвіл на роботу в цей день, не брав по дорозі до поліклініки пасажира. Можливо, приватний перевізник отримає якісь пільги з перевірки. Подивимося.

– У місті було проведено ряд рейдів, після чого транспортну міліцію стали боятися. Ефект був?
– Зараз ми маємо право карати тільки суб’єктів підприємницької діяльності. Але скоро ми будемо карати за порушення норм і правил.
– Яких саме?
– Наявність шашки, обклеєна машина, наявність таксометра, ліцензійна картка, яка видається на 5 років.
– Розкажіть порядок отримання Ліцензії на автомобільге перевезення!
– Спочатку перевізник повинен стати суб’єктом господарювання (СПД), потім пише заяву встановленого зразку і везе в свою районну транспортну інспекцію. Разом із заявою він несе необхідні документи у відповідності до Постанови № 756 «Про перелік документів, які додаються до заяви на видачу ліцензії» і чекає півмісяця – місяць, максимум, рішення про видачу ліцензії і отримує її на 5 років.
– Розкажіть кілька випадків з життя, при лові неліцензіантів!
– У Києві один умілець відвіз одну дівчинку із залізничного вокзалу на автовокзал з якимсь приладом, який показав тариф 50 гривень. У Миколаєві довелося залазити в багажник, щоб доводити людині, що він порушив правила перевезення пасажирів.

При передруковці інтерв’ю посилання на taxi.in.ua обов’язкове

5.00 середній рейтинг (96% рахунку) - 1 голос