Sony включилося в боротьбу з Тойотою і Убером за ринок таксі в Японії

Sony включилося в боротьбу з Тойотою і Убером за ринок таксі в Японії

Коли мова заходить про онлайн-сервіси замовлень таксі, першою на думку, звичайно ж, приходить компанія Uber, що працює в тому числі і в Україні. Але ось зараз стало відомо, що конкурента знаменитому Uber розробляє не хто інший, як японська компанія Sony, ім’я якої в першу чергу асоціюється з ігровими консолями, телевізорами і смартфонами.

Японський гігант вже розробив відповідну платформу, в якій будуть використовуватися технології штучного інтелекту, і домовився про створення альянсу з шістьма місцевими операторами таксі (Checker Cab, Daiwa Motor Transportation, Green Cab, Hinomaru Kotsu і Kokusai Motorcars), об’єднаний парк яких налічує більше десяти тисяч автомобілів. Інші оператори таксі теж при бажанні зможуть підключитися до системи.

Розумні алгоритми, покладені в основу платформи Sony, аналізуватимуть різні фактори, такі як завантаженість доріг, аварії, погодні умови і розклад громадських заходів, що в результаті дозволить підвищити ефективність роботи служб таксі. Наприклад, система може передбачити стрибок попиту під час великого концерту і заздалегідь відправити в цей район відповідну кількість таксі.

Як буде називатися інтернет-сервіс таксі від Sony, поки неясно. Також невідомо, коли саме запрацює служба в Японії, і чи планує Sony в майбутньому поширити сервіс на інші країни.

Багатьом може здатися досить дивним рішення Sony вийти в цей сегмент, особливо з урахуванням успіхів Uber і міріади сервісів спільних поїздок. Але якщо говорити конкретно про Японію, то Uber тут поки не працює, оскільки місцеве законодавство забороняє надавати послуги з перевезення пасажирів без спеціальної ліцензії. І це дає Sony, для якої нові напрямки зростання зайвими точно не будуть, деяку перевагу, але головне, як то кажуть, не упустити момент.

Якраз зараз Uber веде переговори з японською диспетчерською службою Daiichi Koutsu Sangyo, за допомогою якої розраховує вийти на японський ринок. Крім того, Toyota недавно виділила близько $ 70 млн на створення додатка замовлення таксі JapanTaxi і розробляє власну ІІ-платформу для таксі. Іншими словами, Sony краще не зволікати з запуском сервісу.

 

За матеріалами finance.ua

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Додати коментар