У гонці безпілотників Waymo зробили черговий крок і вийшли на 2 місце

У гонці безпілотників Waymo зробили черговий крок і вийшли на 2 місце

Це відео має Вас заворожити, як і нас. Стає зрозуміло чому Waymo вдалося вирвалося на друге місце в гонці безпілотних електромобілів і разом з GM значно відірватися від третього місця.

Робомобіль Waymo, який належний Alphabet, отримав ліцензію на запуск служби таксі в Арізоні. Влада штату видали компанії дозвіл на створення сервісу таксі з впровадженням безпілотних мінівенів Chrysler Pacifica, які Waymo вже тестує в декількох штатах Америки. Що в порівнянні з тим, про що ми писали в жовтні, – просто величезний крок. Ми такі кроки називаємо гугловськими.

В кінці січня влада Арізони присвоїв Waymo статус транспортної мережі. Ліцензія дає компанії право перевозить пасажирів у межах штату, Використовуючи безпілотні мінівени Chrysler Pacifica. Клієнти зможуть викликати роботакси на сайті або через додаток. У всьому іншому сервіс також не буде відрізнятися від інших служб таксі, які отримали статус транспортної мережі. Як пояснює Bloomberg, до цієї категорії також належать Lyft і Uber.

Служба роботаксі від Waymo запуститься вже в цьому році в Фініксі, де безпілотники компанії з квітня перевозять пасажирів в тестовому режимі, як це відбувається ви бачили на відео. Пасажири могли викликати роботаксі через додаток безкоштовно проїхатися в радіусі 100 кв. миль (258 кв. км). У листопаді компанія першою в світі почала тестувати безпілотники без оператора за кермом.

В кінці січня стало відомо, що Waymo оформила замовлення на кілька тисяч гібридів Chrysler Pacifica. Перші партії автомобілів компанія отримає до кінця року. На даний момент парк Waymo складається з 600 автомобілів. Передбачається, що всі доступні мінівени будуть використані для сервісу роботаксі.

У скільки обійдеться поїздка на роботаксі, представники Waymo поки не повідомляють. Але найімовірніше вона буде такою ж, як в Uber або Lyft, або дешевше, так як компанії не доведеться платити водієві. Наприклад, Uber тільки в четвертому кварталі 2017 році виплатила водіям близько $ 8 млрд, що становить 72% від валового доходу компанії за цей же період.

Після Фініксу компанія планує запустити свій сервіс таксі і в інших містах Америки. Також Waymo намірів створити систему короткострокової оренди автомобіля з впровадженням безпілотників і використовувати робомобілі для кур’єрської доставки.

У 2018 році Waymo вперше потрапила в топ рейтингу лідерів безпілотного ринку, складених дослідницькою компанією Navigant Research. До цього компанія складалася в категорії перспективних суперників. У п’ятірці кращих компанію обігнав тільки General Motors. Багато експертів вже визнають, що розвиток робомобіль відбивається в протистоянні Waymo і GM. Решта гравців поки тільки намагаються вийти на один рівень з лідерами.

За матеріалами hightech.fm

5.00 середній рейтинг (97% рахунку) - 1 голос

Додати коментар