Укртрансбезпека жорстко контролюватиме дотримання закону про жовті номери

Укртрансбезпека жорстко контролюватиме дотримання закону про жовті номери

На даний момент на ринку пасажирських перевезень склалась така ситуація, що більшість таксистів працюють нелегально. Що це значить? Це означає, що вони не мають ліцензій і відповідних дозволів. Для пасажира це автоматично означає, що в разі потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду, він не зможе отримати належної йому компенсації через втрату працездатності, нанесені його здоров’ю збитки. Не кажучи вже про те, що поскаржитись на рівень комфорту і якість обслуговування у таксі, за кермом якого так званий нелегал, просто нікому. А ще такі перевізники не сплачують податків і Державний бюджет недоотримає надходжень, які можна було б використати, в тому числі, і на ремонт та благоустрій вітчизняних автошляхів.
То чому ж на сьогоднішній день все-таки переважна більшість таксистів не хочуть отримувати ліцензії? Які умови ліцензування цього виду перевезень?

Ці та інші питання для taxi.in.ua прокоментував Голова Державної служби України з безпеки на транспорті Михайло Ноняк.
Де саме можна отримати цю ліцензію? На який термін вона видається? Чи можна отримати таку ліцензію в будь-якому місті чи тільки в Києві? Яка вартість ліцензії на право здійснювати пасажирські перевезення в таксі?
Щодо запитання, де саме можна отримати ліцензію, то хочу зазначити, що відповідно до підпункту четвертого пункту 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103, Укртрансбезпека, відповідно до покладених на неї завдань, здійснює ліцензування господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу автомобільним, залізничним, морським та річковим транспортом і, згідно абзацу третього частини четвертої статті 6 Закону, забороняється делегувати повноваження органу ліцензування будь-яким органам, організаціям, суб’єктам господарювання чи особам (у тому числі утвореним органом ліцензування чи тим, які перебувають у сфері управління або підпорядкуванні органу ліцензування). Тобто лише Територіальні управління не мають права видавати ліцензії.
Зазначаю, що частиною першою статті 10 Закону, передбачено подачу документів до органу ліцензування за вибором здобувача ліцензії:
1) наручно відповідно до пункту 3 частини другої статті 6 та у порядку, встановленому статтею 9 Закону України “Про адміністративні послуги”; (м. Київ, просп. Перемоги, 57, каб. 1007);
2) поштовим відправленням з описом вкладення (м.Київ, просп. Перемоги, 14, Укртрансбезпека);
І на даний момент ми працюємо над запровадженням порталу електронних сервісів. Тому найближчим часом стане доступним ще і варіант подачі відповідних документів в електронному вигляді за допомогою порталу електронних сервісів юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань. Відповідно до частини дванадцятої статті 13 Закону, ліцензія видається на необмежений строк.
Що до вартості ліцензії, то відповідно до абзацу першого частини першої статті 14 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності», за видачу ліцензії справляється разова плата в розмірі одного прожиткового мінімуму, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що діє на день прийняття органом ліцензування рішення про видачу ліцензії, якщо інший розмір плати не встановлений законом. (станом на 18.08.17 це 1684 гривень і така вартість збережеться до грудня).

Чи зберігається ліцензія таксі при зміні власника автомобіля? Чи можна видавати ліцензію на автомобіль (наприклад, два водії працюють позмінно по 12 годин)?
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 1 Закону, ліцензіатом є суб’єкт господарювання, який має ліцензію на провадження встановленого законом виду господарської діяльності.І якщо він оформив певний технічний засіб як засіб провадження господарської діяльності і хоче, щоб інша особа також могла працювати, використовуючи його на законних підставах, то повинен оформити цю особу як водія відповідно до вимог Кодексів законів про працю України. Тоді цей технічний засіб зможе використовувати і водій.

Якщо власник авто і ліцензії хоче віддати в оренду іншому водію автомобіль, чи потрібно ще щось, окрім договору про оренду?
Якщо власник авто передає технічний засіб в тимчасове користування іншій особі, то ліцензіат повинен повідомити орган ліцензування, що цей технічний засіб не використовується більше як засіб ведення господарської діяльності. Відповідно до цього повідомлення, його буде вилучено з переліку відповідних засобів. Таке повідомлення потрібно робити в письмовій або електронній формі (із застосуванням цифрового підпису), згідно до форми, встановленої органом ліцензування.
Якщо ж інший ліцензіат хоче взяти в оренду технічний засіб на тимчасове користування для ведення господарської діяльності (як засіб ведення господарської діяльності відповідно до ліцензії), то необхідно оформити тимчасовий реєстраційний талон для підтвердження використання технічного засобу і теж повідомити орган ліцензування про те, що цей технічний засіб надалі використовуватиметься як засіб ведення господарської діяльності.
Договори оренди є підставою у сервісному центрі МВС для оформлення тимчасових реєстраційних талонів.

Зараз широко обговорюється інформація про те, що таксисти матимуть жовті номери. Це коштуватиме 120 гривень. З бонусів, які отримають таксисти – дозвіл на проїзд у правій смузі. Багато таксистів проти цього нововведення. Як би Ви прокоментували це нововведення? Коли це буде на Вашу думку?
МІУ вже розробляє з цього питання проект змін до законодавства.
Номерні знаки на жовтому фоні дозволять інформувати пасажирів про наявність ліцензії, а, отже – про відповідальність перевізника за їхню безпеку.
Щодо негативного ставлення водіїв до цього нововведення, то ніхто відповідних соціологічних досліджень, наскільки мені відомо, не проводив. Але моя позиція однозначна – усі повинні працювати в правовому полі. Тут не може бути особистих вподобань. Закон потрібно виконувати. І співробітники Укртрансбезпеки жорстко контролюватимуть його дотримання.

Шановні читаті! Хто не знав та шукає потрібну йому інформацію по таким термінам як транспортна інспекція, транспортна міліція, державна транспортна інспекція, транспортна поліція – звикайте до терміну Укртрансбезпека.

5.00 середній рейтинг (96% рахунку) - 1 голос

Comments (2)

Залишити відповідь

Увійти або зареєструватись: